18u

Record: 14-5

Date Opponent Time/Result Location
6/1 Stark County Terriers W 3-1 Tri-C West (DL Tourney)
6/1 Akron A's W 3-0 Tri-C West (DL Tourney)
6/3 Golden Spikes W 7-1 Tri-C West (DL Tourney)
6/4 Ohio Longhorns L 6-8 Tri-C West (DL Tourney)
6/6 B2 Bulls L 0-5 Sprenger Stadium (Midwest Challenge)
6/6 DNA Raiders W 8-0 Sprenger Stadium (Midwest Challenge)
6/7 Knightline L 4-5 Bob Cene Park (Midwest Challenge)
6/14 RBI Cleveland W 9-5 League Park (Cleveland Regional)
6/14 RBI Pittsburgh W 12-4 League Park (Cleveland Regional)
6/16 RBI Pittsburgh W 10-1 League Park (Cleveland Regional)
6/21 Akron A's W 1-0 Lutheran West HS (Laurie Mendenhall)
6/21 Dugout Bruisers W 5-4 Lutheran West HS (Laurie Mendenhall)
6/22 Masfactory W 6-4 League Park (Laurie Mendenhall)
6/23 Diamond Hit Club (Semifinal) L 2-3 Baldwin Wallace (DL Tourney)
6/27 Titans Baseball W 8-0 Hiram College (All-American Classic)
6/28 Legends Baseball W 10-0 Massillon Perry HS (All-American Classic)
6/28 Ohio Hitmen L 4-10 Massillon Perry HS (All-American Classic)
6/29 Ohio Mavericks W 8-6 Mount Union (All-American Classic)
6/30 Ohio Spiders (Semifinal) W 8-0 Mount Union (All-American Classic)
6/30 Diamond Hit Club (Championship) L 4-14 Mount Union (All-American Classic)
7/2 Diamond Hit Club W 10-1 Euclid HS
7/12 Ohio Elite 3:00 pm Brookside (Dick's Sporting Goods Classic)
7/12 Team Ontario 5:15 pm Brookside (Dick's Sporting Goods Classic)
7/13 CBF Kids 10:00 am Brookside (Dick's Sporting Goods Classic)
7/13 Bracket Play TBD Brookside (Dick's Sporting Goods Classic)
7/14 Bracket Play TBD Brookside (Dick's Sporting Goods Classic)
# Name Position High School Grad Year Commitment
00 Matt Sabin INF/RHP Mentor 2019 Baldwin Wallace
2 John Sherman SS/2B St. Edward 2019
3 Justin Beachler 1B/OF Orange 2019 Hiram
5 Joe Horoszko 3B/RHP St. Edward 2019 Wittenberg
6 Sam LaGuardia RHP/1B St. Ignatius 2019
8 Daniel Keenan OF/C Benedictine 2019 Sinclair CC
10 Jack Krebs C/OF Gilmour 2019
11 Andrew Mulhern RHP St. Ignatius 2019 Sinclair CC
12 Matt Geraci RHP/OF St. Ignatius 2019
14 Max Faulds 2B/RHP Chagrin Falls 2019
15 Anthony DiTomas SS/2B Mayfield 2019
21 Kyle Medves OF/RHP NDCL 2019
23 Matt Ferritto RHP/3B St. Ignatius 2019
24 Carter Gerbrick OF/1B Aurora 2019 Indiana Wesleyan
25 Cole Weiss RHP Chagrin Falls 2019 Denison
32 Sam Melnyk OF/LHP Lake Catholic 2019 Tri-C