17U - Dick (23-7-3)

Head Coach: Nate Dick
# Name Position Ht / Wt High School Grad Year Commitment
1 Kasey Kish C/OF 5'11"/210 Walsh Jesuit 2022
2 Brady Shannon OF/3B/RHP 6'2"/210 Ursuline 2022 UCF
3 Gus Gregory MIF 5'10"/175 Strongsville 2022 Wright State
4 Ryan Weber OF 6'3"/190 Aurora 2022
5 Chase Gerbrick MIF 5'11"/185 Aurora 2022 Lipscomb
6 Cooper Vance RHP/INF 5'9"/155 Mohawk 2022
7 Colin Skolaris RHP 6'0"/190 Aurora 2022
14 Nick Zarbo RHP 6'1"/180 St. Ignatius 2021 St. Charles CC
18 Trevor Moss RHP/OF/INF 6'3"/155 Orange 2022
19 Liam Shea LHP 5'10"/130 Strongsville 2022
24 Andrew Kirkpatrick 1B/C/RHP 6'3"/245 Chagrin Falls 2022
29 Tyler Barni RHP 6'6"/235 Walsh Jesuit 2022
33 Zach Whetzel RHP 6'2"/205 Nordonia 2022
34 Ryan Miklich INF/OF 6'0"/180 St. Edward 2022
36 Tommy Harrison C 6'2"/195 St. Edward 2022 Miami
44 Matt Snider 1B/OF 5'11"/225 Mayfield 2022
88 Devin Anthony RHP/OF 6'0"/180 Hawken 2022
Date Tournament Location
6/5 - 6/8 Diamond League Tourney Cleveland, OH
6/10 - 6/13 Cleveland Regional Solon, OH @ Solon Community Park
6/15 - 6/18 Midwest Prospect League Westfield, IN @ Grand Park
6/24 - 6/27 NEO Select Invite Northeast OH
7/1 - 7/4 PBR Border Battle Toledo/Southeast MI
7/9 - 7/10 Release World Series Solon, OH @ Solon Community Park
7/14 - 7/20 17U PBR National Championship Atlanta, GA @ Lakepoint
7/22 - 7/25 Local Event Northeast Ohio
Date Opponent Time/Result Location
6/1 Lake Erie Warhawks W 9-1 Victory Park #7
6/5 Premier Ohio W 10-0 Baldwin Wallace (DL Tourney)
6/6 Steve's Sports W 11-0 Solon Community Park (DL Tourney)
6/7 Akron A's W 17-5 Solon Community Park (DL Tourney)
6/8 Ohio Hit Club (Semis) W 10-6 Solon Community Park (DL Tourney)
6/8 Release 18U-Solomon (Finals) L 1-12 Solon Community Park (DL Tourney)
6/10 Ohio Elite W 10-1 Solon Community Park (Cleveland Regional)
6/10 Ohio Longhorns W 4-0 Solon Community Park (Cleveland Regional)
6/11 Midwest Stars W 18-6 Solon Community Park (Cleveland Regional)
6/12 Ohio Elite W 3-2 Solon Community Park (Cleveland Regional)
6/15 Canes Midwest L 1-2 Westfield, IN @ Grand Park D-06 (MPL)
6/16 Lake Erie Warhawks W 10-5 Westfield, IN @ Grand Park D-04 (MPL)
6/16 KBC Prime W 10-2 Kokomo, IN @ Championship Park S-03 (MPL)
6/17 Indiana Prospects Stout L 7-8 Westfield, IN @ Hazel Dell JV (Turf) (MPL)
6/17 Prairie Gravel W 9-1 Kokomo, IN @ Championship Park S-02 (MPL)
6/22 Premier Ohio W 10-7 Victory Park #7
6/24 NEO Elite W 5-4 Solon Community Park (NEO Select Invite)
6/25 Ohio Longhorns W 6-1 Solon Community Park (NEO Select Invite)
6/26 TNT Baseball T 6-6 Gilmour Academy (NEO Select Invite)
6/27 Lake Erie Warhawks (Semis) W 7-3 Gilmour Academy (NEO Select Invite)
6/27 Bo Jackson Elite (Finals) L 1-11 Gilmour Academy (NEO Select Invite)
7/1 USA Prime Michigan T 6-6 Mercy Field (PBR Border Battle)
7/1 Demand Command W 5-4 Mercy Field (PBR Border Battle)
7/2 Oakland Reds T 9-9 Mercy Field (PBR Border Battle)
7/3 Legacy Baseball W 10-0 Glenwood Athletic Complex (PBR Border Battle)
7/4 5-Tool Baseball (Semis) L 7-9 Mercy Field (PBR Border Battle)
7/6 Diamond Boys W 9-3 Walsh University
7/9 Release 16U W 6-3 Solon Community Park (Release WS)
7/10 Release 18U W 3-0 Solon Community Park (Release WS)
7/14 Gamers 17 Blue L 5-9 Lakepoint #9 (PBR National Championship)
7/15 TKR Reds National W 9-8 Lakepoint #12 (PBR National Championship)
7/16 Rip City L 3-5 Lakepoint #12 (PBR National Championship)
7/17 Slammers Asnicar W 11-8 Allatoona HS (PBR National Championship)
7/18 Indiana Twins 2:30 pm Woodland HS (PBR National Championship)
7/19-7/20 Bracket Play TBD Lakepoint (PBR National Championship)