15U - Edwards

Record: 20-7-3

# Name Position Ht / Wt High School Grad Year
0 L.A. Mighton C/INF/OF 5'11"/155 Kenston 2024
2 Gavin Hyde RHP/INF 6'0"/170 Boardman 2024
3 Eli Beach LHP/OF 5'10"/185 Brecksville 2024
4 Max McClellan RHP 6'4"/165 St. Edward 2024
5 Ryan Bruni C/INF 5'9"/175 Alliance 2024
7 Brady Rollyson SS/RHP 6'2"/185 Green 2024
8 Tyler Milnes LHP/1B 5'11"/205 Mentor 2024
9 Andrew Eichenauer RHP/INF 5'9"/165 Aurora 2023
13 Will Heisler UTIL/RHP 5'11"/135 Woodridge 2024
19 Nate Fletcher LHP 6'3"/185 Aurora 2024
20 Grant Wilson INF/RHP 5'11"/190 St. Edward 2024
21 Micah Jones RHP/OF 6'1"/175 Beaver 2024
22 Parker Falkenstein CF/SS 5'10"/160 Hoban 2024
27 Casey Bullock 3B/RHP 6'1"/185 St. Edward 2024
34 Logan Dichler C/3B 5'10"/185 Norwayne 2024
42 Tyson Tarajack RHP 5'10"/175 South Range 2025
45 Nate Muncy 1B/LHP 6'0"/195 Southeast 2024
Date Tournament Location
6/4 - 6/6 Diamond League Tourney Cleveland, OH
6/10 - 6/13 Cleveland Regional Solon, OH @ Solon Community Park
6/17 - 6/19 Midwest Prospect League Westfield, IN @ Grand Park
6/24 - 6/27 Laurie Mendenhall Memorial Northeast, OH
7/1 - 7/4 PBR Border Battle Toledo/Southeast MI
7/15 - 7/18 PBR Northern Ohio Underclass Limited Series Toledo, OH
7/22 - 7/25 965 BBCOR World Series Northeast, OH







Date Opponent Time/Result Location
6/4 T3 Elite Scout L 6-7 Lakewood HS (DL Tourney)
6/5 Midwest Stars W 18-7 Victory Park (DL Tourney)
6/5 T3 Elite Red W 9-5 Victory Park (DL Tourney)
6/6 Outlaws Baseball T 2-2 Victory Park (DL Tourney)
6/10 Midwest Stars W 12-9 Solon Community Park (Cleveland Regional)
6/11 Ohio Longhorns W 7-1 Solon Community Park (Cleveland Regional)
6/11 Ohio Elite T 6-6 Solon Community Park (Cleveland Regional)
6/13 Ohio Elite (Championship) W 11-3 Solon Community Park (Cleveland Regional)
6/15 CBF Buckeyes W 9-2 Danko Field
6/17 STIKS Baseball Academy L 5-10 Westfield, IN @ Grand Park D-12 (MPL)
6/18 Hitters Baseball L 4-10 Westfield, IN @ Grand Park D-02 (MPL)
6/19 GBA Navy T 5-5 Kokomo, IN @ Championship Park S-02 (MPL)
6/19 Hit Dogs National W 6-5 Westfield, IN @ Grand Park D-03 (MPL)
6/22 Premier Ohio W 11-3 Brunswick HS
6/24 Aces Elite W 7-1 Hudson HS (Laurie Mendenhall)
6/25 Akadema Naturals W 11-2 Massillon Perry HS (Laurie Mendenhall)
6/26 Jackson Baseball W 10-2 Louisville HS (Laurie Mendenhall)
6/26 B2 Bulls W 17-3 Louisville HS (Laurie Mendenhall)
6/27 Midwest Stars (Semis) W 17-10 Louisville HS (Laurie Mendenhall)
6/27 Jackson Purple W 11-1 Louisville HS (Laurie Mendenhall)
7/1 Adrian Dirtbags W 2-1 Oregon Rec (Ousky) (PBR Border Battle)
7/2 Midwest Future Prospects W 9-0 BGSU Stellar Field (PBR Border Battle)
7/2 Great Lakes Wave W 13-5 BGSU Stellar Field (PBR Border Battle)
7/3 Michigan Warriors W 9-3 Mercy Field (PBR Border Battle)
7/4 Bo Jackson Elite (Semis) L 6-10 Owens CC (PBR Border Battle)
7/6 Force Ohio W 15-5 Victory Park
7/13 Force Ohio National W 1-0 Lakeland Community College
7/15 LP Rails 16U L 2-6 Mercy Field (PBR 16U Limited Series)
7/15 South Oakland A's 16U L 5-4 Mercy Field (PBR 16U Limited Series)
7/17 Ohio Bison 16U L 4-5 Oregon Rec (Ousky) (PBR 16U Limited Series)
7/20 Premier (DL Championship) 6:00 pm Victory Park
7/22 Arsenal USA 16U 1:30 pm College of Wooster (965 World Series)
7/23 Diamond Kings 16U 2:15 pm College of Wooster (965 World Series)
7/24 MAF Gators 16U 12:15 pm Pipe Yard (965 World Series)
7/24 T3 Elite 3:45 pm Oberlin College (965 World Series)
7/25 Bracket Play TBD TBD














Recent Commitments

Congratulations to our most recent commitments who have all accepted college offers this off-season!

Jacob Gehring (Ohio State)
Sam Melnyk (Tri-C)
Cole Zak (Pittsburgh)
Cole Weiss (Denison)
Daniel Keenan (Sinclair CC)
Blake Buzzeo (Miami)
Nick Clark (Miami)