14u

Record: 35-17-1

Date Opponent Time/Result Location
4/16 Spiders Baseball W 7-2 Victory Park
4/27 RV Rippers W 19-0 Pemberton Park (Muddy Diamonds Classic)
4/27 Roth Brothers L 1-2 Pemberton Park (Muddy Diamonds Classic)
5/7 Midwest Stars W 3-1 Kent Roosevelt HS
5/11 Force Ohio W 3-2 Diamond Park (Nations Qualifier)
5/11 IVL Baseball W 12-0 Diamond Park (Nations Qualifier)
5/12 Rebels Baseball (Semifinal) W 2-0 Minerva HS (Nations Qualifier)
5/12 Force Ohio (Championship) L 7-23 Minerva HS (Nations Qualifier)
5/15 Diamond Boys W 15-1 Patterson Park
5/18 Upper St. Clair W 5-0 Sports Force Parks (High Heat Tournament)
5/18 Michigan Ospreys W 2-0 Sports Force Parks (High Heat Tournament)
5/19 Total Gamecocks (Quarterfinal) W 5-2 Sports Force Parks (High Heat Tournament)
5/19 Yeti Baseball (Semifinal) L 9-12 Sports Force Parks (High Heat Tournament)
5/22 Diamond Boys W 6-3 Patterson Park
5/26 Little Caesars L 3-6 Canton Sports Parks (USSSA Super NIT)
5/26 Velocity Bandits T 7-7 Canton Sports Parks (USSSA Super NIT)
5/27 Motor City Hit Dogs W 12-1 Canton Sports Parks (USSSA Super NIT)
5/29 Ohio Longhorns W 16-5 Solon Community Park (Varsity Field)
6/1 Premier Ohio W 16-1 Cloverleaf HS (Buckeye Classic)
6/1 Force Ohio W 10-3 Cloverleaf HS (Buckeye Classic)
6/2 Northern OH Canes (Semis) W 15-1 Hawken HS (Buckeye Classic)
6/2 Force Ohio (Championship) L 4-5 Hawken HS (Buckeye Classic)
6/7 Roth Brothers W 7-4 Bob Cene Park (Midwest Challenge)
6/8 Hurricanes Select W 20-0 Lakewood HS (Midwest Challenge)
6/9 Beaver Valley Black W 8-0 Bob Cene Park (Midwest Challenge)
6/9 Thunder L 8-13 Bob Cene Park (Midwest Challenge)
6/11 Lake Erie Warhawks W 12-2 Solon Community Park (Varsity Field)
6/13 Top Tier Americans L 1-7 Grand Park D-11 (MPL)
6/14 Hitters Baseball L 1-5 Grand Park D-11 (MPL)
6/14 GRB Rays L 2-7 Grand Park D-11 (MPL)
6/16 Indiana Bulls L 1-3 Grand Park D-11 (MPL)
6/18 Force Ohio W 7-4 Solon Community Park (Varsity Field)
6/20 Pittsburgh Diamond Dawgs W 7-4 West Mifflin HS (The Cap Classic)
6/20 West Virginia Patriots L 2-1 West Mifflin HS (The Cap Classic)
6/22 Beaver Valley L 2-4 Woodland Hills HS (The Cap Classic)
6/23 Triple Crown Royals W 10-5 LaRoche College (The Cap Classic)
6/23 West Virginia Patriots W 9-6 LaRoche College (The Cap Classic)
6/23 Plum Baseball W 13-4 LaRoche College (The Cap Classic)
6/30 Premier Ohio (GM 1) W 17-3 Nichols Field
6/30 Premier Ohio (GM 2) W 15-5 Nichols Field
7/3 IVL Baseball W 9-2 Walsh University (Travel Ball Elite WS)
7/3 Stouffville Elite W 12-2 Walsh University (Travel Ball Elite WS)
7/4 Michigan Bluejays L 5-8 Euclid High School (Travel Ball Elite WS)
7/4 Southwest Oakland Warriors W 9-3 CVCA High School (Travel Ball Elite WS)
7/5 Lake Erie Warhawks L 6-9 Pipe Yard (Travel Ball Elite WS)
7/6 Stoufville Elite W 15-0 CVCA High School (Travel Ball Elite WS)
7/6 Southwest Oakland Warriors L 2-10 CVCA High School (Travel Ball Elite WS)
7/10 Stallions Baseball (OPL Semifinal) W 6-4 Mayfield HS
7/11 Astro Falcons L 1-4 Bob Cene Park #1 (NABF World Series)
7/12 Ohio Longhorns W 3-1 Bob Cene Park #2 (NABF World Series)
7/13 Brooklyn Bonnies W 13-3 Bob Cene Park #2 (NABF World Series)
7/13 A2Z (Semifinal) W 5-1 Bob Cene Park #2 (NABF World Series)
7/14 Astro Falcons (Championship) L 6-11 Bob Cene Park (NABF World Series)
7/16 Bay Rockets (Championship) W 6-1 Victory Park (Ohio Prospect League)
7/18 Mid Ohio Bullets 6:00 pm Olentangy Liberty HS (PBR Limited Series)
7/19 Dayton Classics 9:00 am Olentangy Liberty HS (PBR Limited Series)
7/19 Detroit Bees 3:45 pm Olentangy Liberty HS (PBR Limited Series)
7/20 Ohio Elite 11:15 am Olentangy Liberty HS (PBR Limited Series)
7/20 Semifinal 3:45 pm Olentangy Liberty HS (PBR Limited Series)
7/21 Championship 11:15 am Olentangy Liberty HS (PBR Limited Series)
Date Tournament Location
4/26 - 4/28 Muddy Diamonds Classic Youngstown, OH
5/11 - 5/12 Nations State Qualifier Youngstown, OH
5/17- 5/19 High Heat Tournament Sandusky, OH @ Cedar Point Sports Center
5/26 - 5/28 USSSA Super NIT Canton, MI @ Canton Sports Parks
5/31 - 6/2 Buckeye Classic Northeast, OH
6/8 - 6/9 Midwest Challenge Northeast, OH
6/13 - 6/16 Midwest Prospect League Westfield, IN @ Grand Park
6/20 - 6/23 The Cap Classic Pittsburgh, PA
7/3 - 7/7 Travel Ball Elite World Series Northeast, OH
7/11 - 7/14 NABF World Series Youngstown, OH @ Bob Cene Park
7/18 - 7/21 PBR Limited Series Columbus, OH
# Name Position Ht / Wt Hometown Grad Year
1 Donovan Daetwyler RHP/INF 5'8"/120 Rootstown 2023
2 Reggie Bussey OF 5'7"/135 Twinsburg 2022
3 Justin Adkins 2B/SS 5'4"/100 Twinsburg 2023
5 Zach Rosen OF/C 6'0"/160 Solon 2023
8 Drew Erdmann RHP/INF 5'8"/145 Twinsburg 2023
11 Sal Corbo RHP/OF 5'7"/135 Brecksville 2023
16 Kyan Barnes 3B/RHP 5'9"/160 Twinsburg 2023
18 Ernie Phillips OF/INF/C 5'8"/130 Twinsburg 2023
22 Ryan Piech RHP/OF/INF 5'9"/140 Aurora 2023
25 Joey Canzoni RHP/SS 5'8"/150 Walton Hills 2023
27 Drew Stangelo C/INF 5'3"/110 North Canton 2023
45 Nate Muncy 1B/LHP 5'6"/140 Atwater 2024